Anda di sini:
Rakan Pembimbing Perkhidmatan Awam (AKRAB)

PENGENALAN

Rakan Pembimbing Perkhidmatan Awam (AKRAB) Negeri Melaka ini merupakan penjenamaan semula versi rakan pembimbing, pembimbing rakan sekerja dan pelbagai nama yang merujuk kepada peranan sebagai rakan pembimbing di Sektor Awam.

AKRAB dalam perkhidmatan awam merupakan pembentukan kelompok sokongan atau perantara yang terlatih dan bertauliah antara ahli AKRAB dengan rakan sekerja, pegawai psikologi dan di jabatan masing-masing.

Ahli-ahli AKRAB yang telah dilantik perlu menghadiri Kursus Pra Tahap I dan tahap II sebagai syarat untuk membolehkan ahli AKRAB boleh ditauliahkan sebagai Rakan Pembimbing Perkhidmatan Awam (AKRAB).

 

RASIONAL PENUBUHAN AKRAB

Ini adalah kerana:

  • Staf berasa lebih selesa berbincang dengan rakan berbanding pegawai atasan mereka.
  • Staf lebih mudah berbincang tentang kebimbangan peribadi dan menerima pertolongan daripada kalangan mereka;dan
  • Staf boleh dilatih untuk memberi pertolongan yang positif dan lebih berkesan kepada rakan mereka.

 

HUBUNGI KAMI

Unit Psikologi dan Kaunseling

Bahagian Pengurusan Sumber Manusia,

Jabatan Ketua Menteri Melaka,

Aras 1, Blok Bentara,

Kompleks Seri Negeri, Hang Tuah Jaya,

75450 Ayer Keroh, Melaka. 

 

No. Telefon : 06-2307797/7345/7752

No. Faks : 06-2315142 / 06-2325428

 

 

 

SENARAI NAMA AHLI RAKAN PEMBIMBANG PERKHIDMATAN AWAM (AKRAB) PENTADBIRAN KERAJAAN NEGERI MELAKA
TAHUN 2020

 

JABATAN KETUA MENTERI MELAKA 

BIL.

NAMA

JAWATAN / GRED

BAHAGIAN / UNIT

1.

Encik Mohd Mohairi bin Mahmud

Pegawai Teknologi Maklumat                               Gred F41

Bahagian Teknologi Maklumat dan Komunikasi, JKMM

2.

Puan Nur Sah binti A. Hamid

Penolong Pegawai Penerbitan                            Gred N29

Pejabat Ketua Menteri Melaka, JKMM

3.

Cik Norahne binti Kadir

Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)
Gred N26

4.

Puan Salina binti Md Shah

Penolong Pegawai Tadbir                                  Gred N29

Bahagian Pengurusan Sumber Manusia, JKMM

5.

Puan Hayati Hafizah binti Mohamad Jaafar

Pegawai Tadbir                                  Gred N41

Unit Perancang Ekonomi Negeri

6.

Puan Suriah binti Md Nasir

Pembantu Tadbir 
(Perkeranian/Operasi)              Gred N26

Bahagian Komunikasi Korporat, JKMM

7.

Puan Fuzrahaner binti Rashid

Pengurus Kewangan          Gred W41

Tabung Amanah Pendidikan Negeri Melaka, JKMM

8.

Puan Siti Nor Faizah binti Mohammad Kassim

Pegawai Tadbir                    Gred N41

9.

Puan Siti Hajar binti Abd Rahman

Pegawai Tadbir                    Gred N41

Unit Integriti, JKMM

10.

Puan Marsitah binti Othman

Penolong Pegawai Tadbir                                  Gred N36

11.

Encik Abdul Rahman bin Osman

Pembantu Tadbir (Kewangan)                              Gred W19

Bahagian Audit Dalam & Siasatan Awam (BADSA), JKMM

12.

Puan Thava Malar a/p Sreetharan

Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)
Gred N19

Bahagian Promosi Pelancongan, JKMM

 

 

JABATAN PENTADBIRAN AWAM NEGERI MELAKA

BIL.

NAMA

JAWATAN / GRED

JABATAN / AGENSI

13.

Puan Masmawati binti Mamat

Penolong Pegawai Tadbir
Gred N29

Pejabat Tanah Dan Galian Negeri Melaka

14.

Puan Rozita binti Kamaruddin

Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)
Gred N19

15.

Puan Nurul Shakila binti Abdullah

Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)
Gred N26

Jabatan Agama Islam Melaka

16.

Puan Norwati binti Hj. Kadir

Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)
Gred N22

17.

Puan Noraini binti Isa

Penolong Pegawai Daerah                              Gred N41

Pejabat Daerah dan Tanah Melaka Tengah

18.

Puan Noridah binti Abd Ghani

Penolong Pegawai Tadbir                                  Gred N32

Pejabat Daerah dan Tanah Alor Gajah

19.

Puan Syafini binti Mohamad Yasin

Penolong Pegawai Perancang Bandar                              Gred JA36

Jabatan Perancangan Bandar dan Desa Melaka

20.

Puan Analiza binti Adam

Penolong Pegawai Perancang Bandar                              Gred JA29

21.

Puan Nurshahida binti Mohd Yusop

Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)
Gred N22

Jabatan Kerja Raya                Negeri Melaka

22.

Encik Iswandi bin Ismail

Pembantu Awam                          Gred H14

23.

Puan Rosni binti Sulaiman

Pembantu Pembangunan Masyarakat                           Gred S22

Jabatan Kebajikan Masyarakat
Negeri Melaka

24.

Dr. Tuan Ajmal binti Tuan Kamaluddin

Pegawai Veterinar
Gred GV41

Jabatan Perkhidmatan Veterinar
Negeri Melaka

25.

Encik Raja Mazlan bin Raja Mamat

Penolong Pegawai Penguatkuasa
Gred KP32

 

 

PIHAK BERKUASA TEMPATAN NEGERI MELAKA 

BIL.

NAMA

JAWATAN / GRED

JABATAN / AGENSI

26.

Tuan Hj. Abdul Halim bin Mat

Penolong Jurutera              Gred JA29

Majlis Bandaraya Melaka Bersejarah

27.

Encik Mohd Azzad Izzuddien              bin Abu Bakar

Pegawai Penilaian            Gred W41

Majlis Perbandaran Jasin

  

 

BADAN BERKANUN NEGERI MELAKA 

BIL.

NAMA

JAWATAN / GRED

JABATAN / AGENSI

28.

Puan Noor Hazirah binti Abu Bakar

Penolong Pengurus Integriti dan Kualiti              
Gred N41

Perbadanan Kemajuan Tanah Adat Melaka

29.

Puan Khairunnisa binti Ibno Masooda

Pengurus Pentadbiran
dan Pengurusan
Sumber Manusia                      
 Gred N41

Perbadanan Pembangunan Sungai Dan Pantai Melaka

30.

Puan Nurul Hidayah binti Che' Man

Penolong Perpustakaan                        Gred S29

Perbadanan Perpustakaan Awam Melaka

31.

Encik Raifudeen bin Abd Latif

Penolong Perpustakaan                        Gred S29

32.

Encik Riza Izuan bin Abd Rahim

Pembantu Perpustakaan Gred S19

33.

Encik Zainudin bin Daud

Pembantu Perpustakaan Gred S19

Perbadanan Perpustakaan Awam Melaka

34.

Puan Noor Azyanti binti Datuk
Dr Aziz

Penolong Akauntan             Gred W29

Majlis Agama Islam Melaka (MAIM)

35.

Encik Mohd Najib bin Abd Mubin

Penolong Jurutera        
Gred JA29

Perbadanan Stadium Melaka

36.

Encik Fairus bin Mamat

Penolong Kurator               Gred S32

Perbadanan Muzium Melaka

37.

Encik Johari bin Yusof

Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi)
Gred N19

38.

Encik Rosli bin Jahari

Pemandu Kenderaan          Gred R3

 

 

JABATAN PERSEKUTUAN NEGERI MELAKA 

BIL.

NAMA

JAWATAN / GRED

JABATAN / AGENSI

39.

Puan Hanim binti Esa

Penolong Pegawai Tadbir Gred N36

Pejabat Pendidikan Daerah Jasin

40.

Puan Ngi'sha binti Daud

Penolong Pegawai Tadbir                                  Gred N32

Agensi Penguatkuasaan Maritim Malaysia

 

 

BADAN BERKANUN PERSEKUTUAN NEGERI MELAKA 

BIL.

NAMA

JAWATAN / GRED

JABATAN / AGENSI

41.

Encik Mohd Nor bin Jantan

Pegawai Hal Ehwal Ekonomi                                Gred E41

Lembaga Pertubuhan Peladang Negeri Melaka

42.

Puan Norasikin binti Ahmad

Penolong Pegawai Tadbir Gred N29

Pejabat FAMA
Negeri Melaka

 

Portal Melaka Versi 5.0 - dibangunkan oleh Bahagian Teknologi Maklumat Dan Komunikasi, Jabatan Ketua Menteri Melaka