img
Anda di sini:
Rakan Pembimbing Perkhidmatan Awam (AKRAB)
AHLI RAKAN PEMBIMBANG PERKHIDMATAN AWAM (AKRAB) NEGERI MELAKA


PENGENALAN

Rakan Pembimbing Perkhidmatan Awam (AKRAB) Negeri Melaka ini merupakan penjenamaan semula versi rakan pembimbing, pembimbing rakan sekerja dan pelbagai nama yang merujuk kepada peranan sebagai rakan pembimbing di Sektor Awam.

AKRAB dalam perkhidmatan awam merupakan pembentukan kelompok sokongan atau perantara yang terlatih dan bertauliah antara ahli AKRAB dengan rakan sekerja, pegawai psikologi dan di jabatan masing-masing.

Ahli-ahli AKRAB yang telah dilantik perlu menghadiri Kursus Pra Tahap I dan tahap II sebagai syarat untuk membolehkan ahli AKRAB boleh ditauliahkan sebagai Rakan Pembimbing Perkhidmatan Awam (AKRAB).

 



RASIONAL PENUBUHAN AKRAB

Ini adalah kerana:

  • Staf berasa lebih selesa berbincang dengan rakan berbanding pegawai atasan mereka.
  • Staf lebih mudah berbincang tentang kebimbangan peribadi dan menerima pertolongan daripada kalangan mereka;dan
  • Staf boleh dilatih untuk memberi pertolongan yang positif dan lebih berkesan kepada rakan mereka.

 

HUBUNGI KAMI

Unit Psikologi dan Kaunseling

Bahagian Pengurusan Sumber Manusia,

Jabatan Ketua Menteri Melaka,

Aras 1, Blok Bentara,

Kompleks Seri Negeri, Hang Tuah Jaya,

75450 Ayer Keroh, Melaka. 

 

No. Telefon : 06-2307797/7345/7752

No. Faks : 06-2315142 / 06-2325428

 



SENARAI NAMA AHLI RAKAN PEMBIMBANG PERKHIDMATAN AWAM (AKRAB) PENTADBIRAN KERAJAAN NEGERI MELAKA

 

BIL.

NAMA

JABATAN / AGENSI

ALAMAT E-MEL

1

Puan Aisah binti Saleh

Mahkamah Syariah
Negeri Melaka

aisah_saleh@esyariah.gov.my

2

Puan Norazita binti Mohd Ali

Mahkamah Syariah
Negeri Melaka

azita@esyariah.gov.my

3

Encik Mohd Muzzammil bin Aziz

Mahkamah Syariah
Negeri Melaka

muzzammil@esyariah.gov.my

4

Puan Elieza Hana binti
Md. Taha

Jabatan Mufti Negeri Melaka

elieza.jaim@gmail.com

5

Encik Mohd Firdaus bin
Abd Wahid

Pejabat Daerah dan Tanah Melaka Tengah

firdaus3010@gmail.com

6

Puan Noor Ailiza binti
Mohd Noor

Pejabat Daerah dan Tanah Jasin

ailiza3012@gmail.com

7

Encik Imran bin Borhan

Jabatan Kerja Raya Melaka

imrancc7273@gmail.com

8

Datin Siti Zaleha binti Abidin

Jabatan Kerja Raya Melaka

sitzaleha@gmail.com

9

Puan Aishah binti Majid

Jabatan Kebajikan Masyarakat Negeri Melaka

eycah_cheer@yahoo.com

10

Encik Mohd Zulfakar bin Abd Mutalib

Majlis Perbandaran Jasin

zulfakar1086@gmail.com

11

Encik Amirrudin bin Abdul Hamid

Majlis Perbandaran Jasin

dinjebat73@gmail.com

12

Puan Masfazarima binti Mus'ud

Majlis Perbandaran Jasin

masliano79@gmail.com

13

Puan Nurul Shidah binti Saadun

Majlis Perbandaran
Hang Tuah Jaya

nurul.shidah@yahoo.com

14

Puan Suzana binti Ahmad

Perbadanan Kemajuan Negeri Melaka

suzana@pknm.gov.my

15

Puan Norazreen binti Kasim

Perbadanan Kemajuan Negeri Melaka

norazreen@pknm.gov.my

16

Puan Siti Ezah binti Abdul Ghani

Yayasan Melaka

ctezahghani@gmail.com

17

Puan Nurhidayah binti Ridzuan

Yayasan Melaka

ida_faizan@yahoo.com

18

Encik Hairil Azmi bin Rabu

Lembaga Perumahan Melaka

hairilazmi@gmail.com

19

Puan Shahedah binti Ibrahim

Lembaga Perumahan Melaka

shidalpm2012@gmail.com

20

Puan Khairunnisa binti Ibno Masooda

Perbadanan Pembangunan Sungai
dan Pantai Melaka

khairunnisa@melakarivercruise.my

21

Encik Masri bin Mohd Arop

Perbadanan Pembangunan Sungai
dan Pantai Melaka

masrihaji456@gmail.com

22

Encik Mohd Fitri Syah bin Banan

Perbadanan Pembangunan Sungai
dan Pantai Melaka

fitrisyahppspm@gmail.com

23

Encik Azmi bin Othman

Perbadanan Pembangunan Sungai
dan Pantai Melaka

sayaa6344@gmail.com

24

Puan Azurin Hanim binti Jamaluddin

Perbadanan Bioteknologi Melaka

azurin@mib.gov.my

25

Encik Muhammad Hazwan bin Mat Kamar

Perbadanan Bioteknologi Melaka

hazwan@mib.gov.my

26

Encik Mohd Mohairi bin Mahmud

Bahagian Teknologi Maklumat dan Komunikasi, JKMM

mohairi@melaka.gov.my

27

Puan Fuzrahaner binti Rashid

Tabung Amanah Pendidikan Negeri Melaka, JKMM

haner_mad@yahoo.com

28

Puan Siti Nor Faizah binti Mohammad Kassim

Tabung Amanah Pendidikan Negeri Melaka, JKMM

sitinorfaizah@melaka.gov.my

29

Puan Nur Sah binti A. Hamid

Pejabat Ketua Menteri Melaka, JKMM

nursah@melaka.gov.my

30

Cik Norahne binti Kadir

Pejabat Ketua Menteri Melaka, JKMM

norahne@melaka.gov.my

31

Encik Mohd Azlan bin Mohd Nor

Bahagian Khidmat Musaadah dan Pembangunan Belia, JKMM

mohdazlan@melaka.gov.my

32

Puan Thava Malar a/p Sreetharan

Bahagian Khidmat Musaadah dan Pembangunan Belia, JKMM

malarsree79@gmail.com

33

Puan Suriah binti Md Nasir

Bahagian Komunikasi Korporat, JKMM

suriah@melaka.gov.my

34

Puan Siti Hajar binti Abd Rahman

Unit Integriti, JKMM

hajjar.rahman@melaka.gov.my

35

Puan Habibah binti Mohamed Yatim

Unit Integriti, JKMM

habibah@melaka.gov.my

36

Encik Abdul Rahman bin Osman

Bahagian Audit Dalam & Siasatan Awam (BADSA), JKMM

abdulrahmano@melaka.gov.my

37

Puan Rozita binti Kamaruddin

Pejabat Tanah dan Galian Negeri Melaka

rozita.k@melaka.gov.my

38

Puan Nurul Shakila binti Abdullah

Jabatan Agama
 Islam Melaka

shakila@melaka.gov.my

39

Puan Noraini binti Isa

Pejabat Daerah dan Tanah Melaka Tengah

noraini7354@gmail.com

40

Puan Masmawati binti Mamat

Pejabat Daerah dan Tanah Alor Gajah

masmawati@gmail.com

41

Puan Nurshahida binti Mohd Yusop

Pejabat Daerah dan Tanah Alor Gajah

nurshahida@melaka.gov.my

42

Puan Syafini binti Mohamad Yasin

Jabatan Perancangan Bandar dan Desa
Negeri Melaka

azzrasyafini@gmail.com

43

Puan Analiza binti Adam

Jabatan Perancangan Bandar dan Desa
Negeri Melaka

analiza@melaka.gov.my

44

Encik Iswandi bin Ismail

Jabatan Kerja Raya                Melaka

isone_d800101@yahoo.com

45

Puan Rosni binti Sulaiman

Jabatan Kebajikan Masyarakat
Negeri Melaka

sulaimanrosni@yahoo.com

46

Encik Raja Mazlan bin Raja Mamat

Jabatan Perkhidmatan Veterinar
Negeri Melaka

mazlan@dvs.gov.my

47

Encik Sha'rin bin Sahad

Majlis Bandaraya Melaka Bersejarah

areenr@yahoo.com

48

Tuan Hj. Abdul Halim bin Mat

Majlis Bandaraya Melaka Bersejarah

abdulhalimmat1985@gmail.com

49

Encik Mohd Najib bin Abd Mubin

Majlis Bandaraya Melaka Bersejarah

ajeep83@gmail.com

50

Puan Noor Hazirah binti Abu Bakar

Perbadanan Kemajuan Tanah Adat Melaka

noorhazirah@yahoo.com

51

Puan Khairunnisa binti Ibno Masooda

Perbadanan Pembangunan Sungai dan Pantai Melaka

khairunnisa@melakarivercruise.my

52

Puan Noor Azyanti binti Datuk Dr Aziz

Majlis Agama Islam Melaka (MAIM)

azyanti@maim.gov.my

53

Puan Nurul Hidayah binti Che' Man

Perbadanan Perpustakaan Awam Melaka

nhcm2015@gmail.com

54

Encik Raifudeen bin Abd Latif

Perbadanan Perpustakaan Awam Melaka

raifudeen@hotmail.com

55

Encik Riza Izuan bin Abd Rahim

Perbadanan Perpustakaan Awam Melaka

rizaizuan1@gmail.com

56

Encik Zainudin bin Daud

Perbadanan Perpustakaan Awam Melaka

zainudinTKD@gmail.com

57

Encik Fairus bin Mamat

Perbadanan Muzium Melaka

fairus@perzim.gov.my

58

Encik Johari bin Yusof

Perbadanan Muzium Melaka

johari@perzim.gov.my

59

Encik Rosli bin Jahari

Perbadanan Muzium Melaka

rosli@perzim.gov.my

60

Puan Hanim binti Esa

Pejabat Pendidikan Daerah Jasin

hanim.esa@moe.gov.my

 

  

img
Portal Melaka Versi 5.0 - dibangunkan oleh Bahagian Teknologi Maklumat Dan Komunikasi, Jabatan Ketua Menteri Melaka